Quantcast
< sekcia Zahraničie

Desať dní po búrke Arwen sú tisícky domácností stále bez elektriny

Na archívnej snímke z 27. novenbra 2021 spadnutý strom po búrke Arwen. Foto: TASR/AP

Väčšina postihnutých domácností sa nachádza na severovýchode Anglicka, spresnila britská Asociácia energetických sietí.

Londýn 5. decembra (TASR) - Tisícky domácností v Británii sú stále bez dodávok elektriny - viac než týždeň po tom, čo krajinu postihla búrka Arwen. V nedeľu čakalo na obnovenie dodávok elektriny 4025 domácností, informovala britská spravodajská agentúra PA Media a agentúra DPA.

Väčšina postihnutých domácností sa nachádza na severovýchode Anglicka, spresnila britská Asociácia energetických sietí (ENA).

Meteorológovia na budúci týždeň predpovedali vlhké a veterné počasie a nepriaznivé poveternostné podmienky budú naďalej platiť pre oblasti, ktoré boli už postihnuté búrkou Arwen.

Britské ministerstvo obrany pre agentúru PA uviedlo, že pomoc civilným úradom v týchto oblastiach stále poskytuje 297 vojakov, ktorí v nedeľu ráno vykonávali kontroly v domácnostiach ohrozených obyvateľov.

Britský premiér Boris Johnson v sobotu informoval, že telefonoval s predstaviteľmi zodpovednými za odstraňovanie následkov búrky Arwen. Ako dodal, vláda je pripravená naďalej podporovať práce na obnovu "akýmkoľvek spôsobom, akým vie".

Dlhé oneskorenie viedlo regulátora energií Ofgem k varovaniu, že pristúpi k opatreniam voči sieťovým spoločnostiam, ktoré neobnovili dodávky elektriny pre spotrebiteľov dostatočne rýchlo, píše DPA.