Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Zahraničie

Desiatky ľudí v blízkom okolí Putina sa nakazili koronavírusom

Na archívnej snímke ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AFP

Ruský prezident už v utorok oznámil, že vzhľadom na prípady nákazy novým koronavírusom zaznamenané v jeho bezprostrednom okolí, sa preventívne odoberie do karantény.

Moskva 16. septembra (TASR) - Ruský prezident Vladmir Putin vo štvrtok uviedol, že predtým, než nastúpil do karantény, mali desiatky ľudí z jeho blízkeho okolia pozitívny test na koronavírus. Informuje o tom agentúra AFP.

"Ako viete, prípady koronavírusu sa objavili v mojom blízkom okolí. Nie len jeden alebo dvaja ľudia, ale niekoľko desiatok osôb," povedal Putin prostredníctvom videospojenia na schôdzke Organizácie zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (CSTO), ktorá sa koná v tadžickej metropole Dušanbe.

"Ako viete, žiaľ, musel som na poslednú chvíľu zrušiť moju návštevu Dušanbe,"
podotkol Putin.

Ruský prezident už v utorok oznámil, že vzhľadom na prípady nákazy novým koronavírusom zaznamenané v jeho bezprostrednom okolí, sa preventívne odoberie do karantény. Zároveň sa dal otestovať na prítomnosť koronavírusu, avšak s negatívnym výsledkom. Vyjadril tiež presvedčenie, že ho voči vírusu ochráni ruská vakcína, ktorou je zaočkovaný.

Šesťdesiatosemročný Putin koncom júna - po niekoľkých mesiacoch dohadov - informoval verejnosť, že je proti koronavírusu zaočkovaný vakcínou Sputnik V. Druhú dávku vakcíny dostal v apríli tohto roka.

Rusko patrí medzi krajiny najviac postihnuté pandémiou koronavírusu a podľa prieskumu AFP má piaty najvyšší počet zaznamenaných prípadov. Krajina napriek dobrému prístupu k očkovacím látkam musí bojovať o udržanie nákazy pod kontrolou. Nezávislé prieskumy ukazujú, že väčšina Rusov sa neplánuje dať zaočkovať proti koronavírusu.