< sekcia Zahraničie

Dievča otázkou dojalo pápeža: Prečo Boh dovolí zlo páchané na deťoch?

Ilustračné foto, pápež František žehná deťom. Foto: TASR/AP

František kázal v hlavnom parku filipínskej metropoly Manila, vypočuť si ho prišli tri milióny ľudí.

Manila 18. januára (TASR) - Pápež František ukončil dnes svoju týždňovú ázijskú púť výzvou adresovanou Filipíncom, aby chránili svoje deti pred hriechmi, aby sa z nich stali misionári viery.

František (78) kázal v hlavnom parku filipínskej metropoly Manila. Podľa agentúry AP si ho prišli vypočuť tri milióny ľudí. Pápež ich vyzval, aby chránili svoje deti pred hriechmi a neresťami, aby neskončili opustené na ulici.

"Musíme sa starať o mladých ľudí, nedovoliť, aby prišli o nádej a boli odsúdení k životu na ulici," povedal pápež.

František Filipíncom taktiež odkázal, aby spolupracovali a chránili sa navzájom pred "zákernými útokmi" na svoju vieru uprostred nástrah moderného života, informovala agentúra DPA.

Filipínci sú "významnými misionármi viery v Ázii", obyvateľmi "poprednej katolíckej krajiny" v regióne, konštatoval pápež.

Agentúra Reuters uviedla, že ešte predtým sa František zúčastnil na stretnutí s mládežou. Dvanásťročné dievča mu položilo otázku: "Veľa detí rodičia opustili. Mnoho z nich sa stalo obeťami a stali sa im zlé veci, ako je drogová závislosť a prostitúcia. Prečo Boh dovolí, aby sa to dialo, keď sa deti nedopustili žiadnej chyby?" Dievča začalo plakať a svoj pripravený prejav nedokončilo.

Viditeľne dojatý František dievča objal a pred mladými ľuďmi povedal: "Iba vtedy, keď môžeme plakať, sme schopní priblížiť sa k odpovedi na tvoju otázku."