Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. december 2025Meniny má Adela
< sekcia Zahraničie

Držitelia Nobelovej ceny za mier protestujú proti televíznej šou NBC

Desmond Tutu Foto: TASR/AP

Juhoafrický arcibiskup Desmond Tutu a ďalší nositelia Nobelovej ceny odsudzujú šou Stars Earn Stripes za to, že podľa nich glorifikuje vojnu a ozbrojené násilie.

New York 14. augusta (TASR) - Deväť držiteľov Nobelovej ceny za mier zaslalo americkej televízii NBC otvorený list, v ktorom podrobili jej novú súťažnú šou tvrdej kritike. Uviedla to dnes agentúra AP.

Juhoafrický arcibiskup Desmond Tutu a ďalší nositelia Nobelovej ceny odsudzujú šou Stars Earn Stripes za to, že podľa nich glorifikuje vojnu a ozbrojené násilie. Ide o reláciu súťažného formátu, v ktorom celebrity vytvárajú tímy s príslušníkmi americkej armády a spoločne sa pokúšajú zvládnuť rozličné simulované vojenské situácie.

List, adresovaný šéfovi NBC Robertovi Greenblattovi a ľuďom zodpovedným za reláciu, tvrdí, že "príprava na vojnu nie je ani zábavná, ani vtipná" a požaduje okamžité stiahnutie šou z vysielania.

Televízia NBC list nekomentovala.