Quantcast
< sekcia Zahraničie

Elon Musk tweetoval, že kupuje futbalový klub Manchester United

Na archívnej snímke Elon Musk. Foto: TASR/AP

Musk, ktorý je v súčasnosti najbohatším človekom na svete, je známy nekonvenčným správaním a nevhodnými vyjadreniami na Twitteri, pripomína Reuters.

Washington 17. augusta (TASR) - Americký miliardár Elon Musk v utorok na Twitteri napísal, že kupuje anglický futbalový klub Manchester United. Podrobnosti však neuviedol. TASR správu prevzala v stredu z agentúry Reuters.

Musk, ktorý je v súčasnosti najbohatším človekom na svete, je známy nekonvenčným správaním a nevhodnými vyjadreniami na Twitteri, pripomína Reuters. To, či naozaj plánuje anglický futbalový klub kúpiť, nebolo bezprostredne jasné.

Manchester United je 20-násobným víťazom anglickej najvyššej ligovej súťaže Premier League a trikrát triumfoval v Lige majstrov (1968, 1999 a 2008). Majiteľmi tohto klubu sú členovia americkej rodiny Glazerovcov. Tí a ani Musk však na žiadosť o vyjadrenie bezprostredne nereagovali.

Miliardár Elon Musk uviedol, že o kúpe Manchestru United len žartoval


Americký miliardár Elon Musk v stredu uviedol, že o kúpe anglického futbalového klubu Manchester United, ktorú v stredu avizoval na svojom Twitteri, len žartoval. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

"Nie, toto je na Twitteri už starý vtip. Nejdem kupovať žiadne športové kluby," odpovedal Musk na otázku jedného zo svojich sledovateľov, či kúpu Manchestru United naozaj myslí vážne.

"Stand-up komédia je moje vedľajšie zamestnanie," uviedol Musk v ďalšom príspevku.