Quantcast
< sekcia Zahraničie

EMA odporučila registráciu vakcíny Valneva proti covidu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Vakcína Valneva je určená pre ľudí vo veku 18 až 50 rokov. Očkovacia látka obsahuje inaktivované (mŕtve) celé častice pôvodného kmeňa vírusu SARS-CoV-2, ktoré nemôžu spôsobiť ochorenie COVID-19.

Amsterdam 23. júna (TASR) - Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok odporučila registráciu vakcíny proti koronavírusu od francúzskej biotechnologickej spoločnosti Valneva. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Po dôkladnom vedeckom hodnotení EMA dospela k záveru, že údaje o vakcíne sú dostatočne robustné a spĺňajú požiadavky na účinnosť, bezpečnosť a kvalitu vakcín," uviedla európska agentúra v hodnotiacej správe. Na základe dostupných údajov dospela EMA k záveru, že prínosy očkovacej látky prevyšujú jej riziká.

Vakcína Valneva je určená pre ľudí vo veku 18 až 50 rokov. Očkovacia látka obsahuje inaktivované (mŕtve) celé častice pôvodného kmeňa vírusu SARS-CoV-2, ktoré nemôžu spôsobiť ochorenie COVID-19. Ide o šiestu vakcínu, ktorú EMA odporučila na prevenciu ochorenia COVID-19 v Európskej únii.

EMA takisto odporučila rozšírenie používania už registrovanej vakcíny Nuvaxovid od spoločnosti Novavax pre dospievajúcich vo veku od 12 do 17 rokov.