< sekcia Zahraničie

Europarlament zvažuje odklad plenárneho zasadnutia pre koronavírus

Zasadnutie Európskeho parlamentu v Štrasburgu, archívna foto. Foto: TASR/AP

Vedenie zákonodarného zboru EÚ minulý týždeň rozhodlo, že marcové plenárne zasadnutie EP sa nebude konať tradične v Štrasburgu.

Brusel 9. marca (TASR) - Európsky parlament (EP) uskutoční v pondelok mimoriadne rokovanie, aby zvážil možnosť zrušenia tohotýždňového plenárneho zasadnutia, uviedla tlačová agentúra Reuters.

Vedenie zákonodarného zboru EÚ minulý týždeň rozhodlo, že marcové plenárne zasadnutie EP sa nebude konať tradične v Štrasburgu, ale - vzhľadom na vysoký počet prípadov koronavírusu SARS-CoV-2 vo Francúzsku - budú europoslanci a personál EP ušetrení zbytočného cestovania a zasadnutie sa uskutoční v bruselskom sídle tejto inštitúcie.

Táto možnosť je však tiež ohrozená, takisto vzhľadom na epidémiu koronavírusu. Vedenie EP na schôdzi naplánovanej na 14.30 h preskúma možnosť, že plenárne zasadnutie bude mať obmedzený program alebo že sa úplne odloží.

Medzi hlavnými témami zasadnutia majú byť epidémia koronavírusu, neúspešný rozpočtový summit EÚ z konca februára, nová migračná kríza na turecko-gréckej hranici, situácia v oblasti práv žien a rodovej rovnosti v EÚ, nový Európsky zákon o klíme či akčný plán EÚ pre obehové hospodárstvo.

spravodajca TASR Jaromír Novak