Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Zahraničie

Europol identifikoval 1374 obetí obchodovania s ľuďmi

Putá, ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Jaroslav Taldík

Medzi uvedenými príkladmi sa podľa Europolu vyskytol aj prípad z Maďarska, kde manželský pár prinútil šesť svojich detí k súloži so susedmi výmenou za peniaze či k žobraniu v obci.

Amsterdam 24. júna (TASR) - Počas medzinárodného týždňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi zadržali vyšetrovatelia v Európe i mimo nej 219 podozrivých osôb. O policajnej akcii informovala agentúra DPA, píše TASR.

Európsky policajný úrad (Europol) v pondelok uviedol, že bezpečnostné zložky identifikovali spolu 1374 obetí obchodovania s ľuďmi vrátane 153 detí. Operácia sa zamerala na organizované skupiny, ktorých členovia mali na svedomí sexuálne vykorisťovanie, nútenú trestnú činnosť a žobranie. Celkovo sa začalo 276 nových vyšetrovaní.

Medzi uvedenými príkladmi sa podľa Europolu vyskytol aj prípad z Maďarska, kde manželský pár prinútil šesť svojich detí k súloži so susedmi výmenou za peniaze či k žobraniu v obci. Podobne v Rumunsku zadržali osobu podozrivú z donucovania maloletých k žobraniu a prostitúcii.

Slovenská polícia už predtým informovala, že na Slovensku v rámci tejto akcie nebola identifikovaná žiadna obeť obchodovania s ľuďmi, ale bolo začatých niekoľko trestných stíhaní.

Na spoločných akčných dňoch EMPACT proti obchodovaniu s ľuďmi sa od 3. do 9. júna zúčastnilo 39 krajín z celého sveta. Akciu viedlo Rakúsko a Rumunsko spolu s Europolom, Interpolom a agentúrou Frontex.