Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 26. september 2023Meniny má Edita
< sekcia Zahraničie

Facebook sľúbil, že vytvorí v Británii ďalších 800 pracovných miest

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Londýnske kancelárie sa majú stať najväčším technologickým centrom Facebooku mimo Spojených štátov a budú zahŕňať aj prvý inkubátor tzv. start-upov s názvom LDN_LAB.

Londýn 4. decembra (TASR) - Americká sociálna sieť Facebook sa zjavne nebojí brexitu. Sľúbila totiž, že do konca budúceho roka vytvorí približne 800 pracovných miest v Londýne, kde v pondelok otvorila novú pobočku pre výskum a inovácie.

Londýnske kancelárie sa majú stať najväčším technologickým centrom Facebooku mimo Spojených štátov a budú zahŕňať aj prvý inkubátor tzv. start-upov s názvom LDN_LAB. Celkový počet zamestnancov americkej sociálnej siete v Británii sa má do konca roka 2018 zvýšiť na 2300, uviedla spoločnosť.

Podľa Nicoly Mendelsohnovej, viceprezidentky firmy pre Európu, Blízky východ a Áziu, oznámenie o vytvorení ďalších pracovných miest v Británii ukazuje, že Facebook sa chce naďalej angažovať v tejto krajine a podporiť rast inovatívnych start-upov. Dôvodom je "prekvitajúci podnikateľský ekosystém" a medzinárodná reputácia špičkovej kvality v oblasti technológií, čo robí z Británie jedno z najlepších miest na svete pokiaľ ide o budovanie technologických spoločností, dodala Mendelsohnová.

Britský minister financií Philip Hammond sa zúčastnil v pondelok slávnostného otvorenia nových kancelárií Facebooku na rušnej Oxford Street v centre Londýna.

"Je skvelé počuť, že spoločnosť prijme ďalších 800 vysokokvalifikovaných pracovníkov na budúci rok," uviedol Hammond.