Quantcast
< sekcia Zahraničie

Fínska premiérka Marinová oznámila, že absolvovala test na drogy

Na archívnej snímke fínska premiérka Sanna Marinová. Foto: TASR/AP

Marinová sa stala premiérkou v roku 2019 ako 34-ročná a odvtedy viackrát organizovala večierky vo svojej oficiálnej rezidencii.

Helsinki 19. augusta (TASR) - Fínska premiérka Sanna Marinová v piatok povedala, že absolvovala test na prítomnosť drog. Ten od nej žiadali po zverejnení videa, na ktorom sa zabáva na večierku. TASR správu prevzala z agentúry Reuters a webovej stránky stanice BBC.

"Dnes som absolvovala test na drogy a výsledky budú k dispozícii v priebehu týždňa," povedala Marinová na tlačovej konferencii. "Nikdy v živote som drogy neužívala," dodala.

Opoziční politici i členovia jej vládnej koalície premiérku vyzývali, aby podstúpila testy na drogy. Reagovali na vo štvrtok zverejnené video, na ktorom sa 36-ročná politička zabáva na večierku a ktoré vyvolalo kritiku.

"Verím, že ľudia majú pochopenie, že voľný čas a pracovný čas sa dajú oddeliť," povedala Marinová, ktorej vyjadrenia sprostredkovala BBC. Fínska premiérka tiež uviedla, že jej schopnosť vykonávať premiérske povinnosti nebola počas tej noci narušená.

"Som presvedčená, že moja schopnosť vykonávať funkciu bola skutočne dobrá," povedala a dodala, že v deň večierka nemala žiadne oficiálne stretnutia.

Marinová sa stala premiérkou v roku 2019 ako 34-ročná a odvtedy viackrát organizovala večierky vo svojej oficiálnej rezidencii.

V decembri 2021 čelila intenzívnej kritike za účasť na na tanečnej párty až do skorých ranných hodín, hoci vedela, že bola vystavená nákazlivému ochoreniu COVID-19. Prieskum verejnej mienky pre fínsku televíziu MTV3 v tom čase ukázal, že dve tretiny opýtaných pokladali noc strávenú vonku na zábave za "vážnu chybu" Marinovej.