< sekcia Zahraničie

Eiffelova veža v Paríži otvorí svoje vrchné poschodie 15. júla

Ľudia kráčajú po moste, v pozadí Eiffelova veža, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Prevádzkovateľ Eiffelovej veže uviedol, že od jej znovuotvorenia sa pomer obrátil domácich a zahraničných návštevníkov obrátil.

Paríž 9. júla (TASR) - Parížska Eiffelova veža 15. júla otvorí svoje vrchné poschodie po mesiacoch uzavretia z dôvodu koronavírusovej pandémie, oznámil vo štvrtok jej prevádzkovateľ. Informovala o tom agentúra AFP.

Prvé a druhé poschodie tejto ikonickej parížskej pamiatky otvorili už 26. júna. Eiffelova veža bola zatvorená tri mesiace. Išlo o jej najdlhšie uzatvorenie od druhej svetovej vojny.

Všetci návštevníci sú povinní nosiť rúška a zachovať bezpečný odstup.

Na vrchnom poschodí bude môcť byť 250 návštevníkov naraz. Eiffelova veža už otvorila aj výťahy, ktoré boli v prvé dni po otvorení prvých dvoch poschodí neprístupné.

Eiffelovu vežu ročne navštívi približne sedem miliónov turistov. Približne tri štvrtiny z nich pochádzajú zo zahraničia.

Prevádzkovateľ Eiffelovej veže uviedol, že od jej znovuotvorenia sa pomer obrátil domácich a zahraničných návštevníkov obrátil.

Francúzsko otvorilo hranice pre zahraničných turistov 15. júna. Európska únia však naďalej nepovoľuje vstup turistov z pandémiou najviac zasiahnutých častí sveta.