< sekcia Zahraničie

Vo francúzskych nemocniciach podľahlo COVID-19 ďalších 357 osôb

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

V porovnaní s dvoma predchádzajúcimi dňami pritom počet úmrtí poklesol.

Paríž 5. apríla (TASR) - Francúzsko zaznamenalo v nedeľu ďalších 357 úmrtí na nový koronavírus, ku ktorým došlo za posledných 24 hodín v nemocniciach. Ide o najnižší nárast za uplynulý týždeň. Celkový počet smrteľných obetí COVID-19 sa tak vo Francúzsku zvýšil na 8078. Informovala o tom agentúra AFP.

V porovnaní s dvoma predchádzajúcimi dňami pritom počet úmrtí poklesol. Z celkových 8078 úmrtí zomrelo v nemocniciach 5889 pacientov a 2189 ľudí prišlo o život v zariadeniach pre seniorov a iných lekárskych strediskách, dodala vláda.

V nemocniciach v krajine je hospitalizovaných 28.891 osôb, čo je o 748 viac ako ich bolo v sobotu. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je aktuálne 6978 ľudí, čo predstavuje denný nárast o 140 pacientov.

Celkovo evidujú v krajine 70.478 nakazených.

Obmedzenia pohybu v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu platia vo Francúzsku od 17. marca. Dodržiavanie opatrení kontroluje polícia, ktorej príslušníci najnovšie zaznamenali viacero porušení, keď ľudia napríklad behali v skupinkách, združovali sa v prírode alebo deťom dovolili hrať sa s kamarátmi.