< sekcia Zahraničie

Zomrel bývalý anglický reprezentant Tottenhamu Jimmy Greaves

Na archívnej snímke bývalý anglický futbalový reprezentant a majster sveta z roku 1966 Jimmy Greaves. Foto: TASR/AP

Okrem "kohútov" hral aj za Chelsea, AC Miláno, West Ham, Brentwood, Chelmsford City, Barnet a Woodford Town.

Londýn 19. septembra (TASR) - Vo veku 81 rokov zomrel bývalý anglický futbalový reprezentant a majster sveta z roku 1966 Jimmy Greaves. O jeho úmrtí informoval klub Tottenham Hotspur, ktorého dres bývalý útočník obliekal v rokoch 1961-1970.

Greaves zomrel v nedeľu v ranných hodinách vo svojom dome. "Správa o úmrtí velikána Jimmyho Greavesa nás veľmi rozosmutnila. Jimmy je nielen strelecký rekordér Tottenhamu, ale bol aj jedným z najlepších ostrostrelcov, akých táto krajina mala," uviedol londýnsky klub na svojom webe.

Greaves je historicky najlepší strelec "Spurs" s 266 gólmi (v 321 ligových dueloch za Tottenham skóroval 220-krát) a s 357 presnými zásahmi zároveň aj najlepší strelec v histórii najvyšších anglických súťaží. V nich nastrieľal šesť hetrikov, čo je rekord. Okrem "kohútov" hral aj za Chelsea, AC Miláno, West Ham, Brentwood, Chelmsford City, Barnet a Woodford Town. Za národný tím si pripísal 57 štartov a 44 gólov, je štvrtý najlepší strelec v histórii anglickej reprezentácie. Informovali agentúra DPA a AFP.