Zahraničie

Google si prenajal od NASA letisko na 60 rokov

TASR, 14. novembra 2014 8:03

Google má po novom vlastné letisko neďaleko svojho hlavného sídla v kalifornskom Mountain View.

Na archívnej snímke z 5. septembra 2012 výkonný riaditeľ internetovej firmy Google Eric Schmidt Foto: TASR/AP
Mountain View 14. novembra (TASR) - Google má po novom vlastné letisko neďaleko svojho hlavného sídla v kalifornskom Mountain View. Dcérska firma internetového koncernu si od americkej vesmírnej agentúry NASA prenajala letisko Moffett Airfield na 60 rokov. Informoval o tom denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Google doteraz využíval letisko na testy autonómnych vozidiel a parkoval na ňom lietadlá najvyššieho vedenia. Za 60-ročný prenájom zaplatí celkovo 1,16 miliardy USD (930 miliónov eur), pokryje prevádzkové náklady vo výške 6,3 milióna USD ročne a do budov a zariadení zainvestuje vyše 200 miliónov USD.

Súčasťou letiska je aj historický Hangar One, v ktorom kedysi parkovali vzducholode. Medzičasom bola budova sčasti zbúraná, keďže sa v nej zistili jedovaté látky. Google mieni hangár obnoviť a vykonávať v ňom výskum leteckých, vesmírnych a robotických technológií.

(1 EUR = 1,2456 USD)









Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 22:08

Sýria sa snaží upokojiť rozhorčenie SAE po demonštrácii
Pred veľvyslanectvom SAE v Damasku sa v piatok zhromaždili desiatky Sýrčanov.

sk
včera 22:06

UNIFIL: Útoky v blízkosti našich pozícií môžu vyvolať odvetnú paľbu
Dočasné sily v piatok oznámili, že na jednej z ich pozícií v južnom Libanone došlo k výbuchu, pri ktorom boli zranení traja ich členovia.

sk
včera 21:32

Britská polícia zatkla demonštrantov pri základni využívanej USA
Aktivisti sa zišli, aby protestovali proti údajnému využívaniu základne RAF Lakenheath ako východiskového bodu pre americké lietadlá zapojené do vojny na Blízkom východe.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR





Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac