Zahraničie

Google odmietol stiahnuť kontroverzné video o Mohamedovi

TASR, 15. septembra 2012 8:36

Google v stredu vyhlásil, že ponechanie videa na YouTube je v súlade s podmienkami používania internetových služieb portálu.

Foto: TASR/AP
San Francisco 15. septembra (TASR) - Spoločnosť Google v piatok odmietla žiadosť Bieleho domu, aby prehodnotila svoje rozhodnutie ponechať na YouTube kontroverznú upútavku k filmu, ktorý podnietil vlnu protiamerických protestov na Blízkom východe.

Internetová spoločnosť tvrdí, že video zablokovala v Indii a Indonézii po tom, čo tak učinila v stredu v Egypte a Líbyi, kde upútavka na film znevažujúci proroka Mohameda vyvolala masové demonštrácie a vyústila do útokov na americké veľvyslanectvá.

"Zamedzili sme prístup k videu v krajinách ako napríklad India a Indonézia, kde je [jeho distribúcia] ilegálna, a rovnako v Egypte a Líbyi vzhľadom na chúlostivú situáciu v týchto dvoch krajinách," hovorí spoločnosť, ktorá navyše zdôrazňuje, že stiahnutie klipu v týchto krajinách nie je reakciou na stupňujúci sa politický tlak.

Google v stredu vyhlásil, že ponechanie videa na YouTube je v súlade s podmienkami používania internetových služieb portálu.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:48

OSN: Srí Lanka by mala umožniť úradu prístup do väzníc
Srí Lanka uviedla, že spustila vyšetrovanie nedeľňajších nepokojov gangov vo väzení v Negombe, pri ktorých zahynulo 20 väzňov, osem strážcov a ďalších vyše 100 osôb utrpelo zranenia.

sk
dnes 11:56

Grécka polícia zatkla troch ľudí podozrivých z bombového útoku
K útokom došlo 1. júla v skorých ranných hodinách.

sk
dnes 11:55

V Portugalsku 50 samosprávam platí v piatok najvyššie riziko požiarov
IMPA okrem toho vydal varovanie pre 140 ďalších okresov pre veľmi vysoké či vysoké riziko.

sk

Téma TASR





Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac