Zahraničie

Google odmietol tvrdenia Roskomnadzoru, že zasahoval do volieb v Rusku

TASR, 9. septembra 2019 11:51

Spoločnosť podľa svojich slov podporovala rozumnú politickú inzerciu, ktorá bola v súlade s miestnou legislatívou.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 9. septembra (TASR) - Internetová spoločnosť Google odmietla v pondelok obvinenia zo strany ruského úradu pre dohľad nad médiami, podľa ktorého zasahovala do nedeľnajších volieb v Rusku, píše agentúra Reuters.

Spoločnosť podľa svojich slov podporovala rozumnú politickú inzerciu, ktorá bola v súlade s miestnou legislatívou.

Google tak reagoval na nedeľňajšie vyhlásenie ruskej Federálnej služby pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor), ktorá spoločnosti Google a Facebook obvinila, že porušili zákon, ktorý zakazuje zverejňovanie politickej reklamy počas hlasovania.

"Takéto konanie môže byť považované za zasahovanie do zvrchovaných záležitostí Ruska a za marenie demokratických volieb," uviedol Roskomnadzor.

Google vo svojom vyhlásení odmietol prezradiť, či politickú reklamu v danom období zverejňoval, alebo nie.

Vo viacerých oblastiach Ruska sa v nedeľu konali voľby do miestnych a regionálnych zastupiteľstiev. Najviac sledované sú voľby do Moskovskej mestskej dumy, pre ktoré prebehla počas leta v Moskve vlna masových opozičných protestov.

Ich účastníci demonštrovali proti vylúčeniu viacerých opozičných kandidátov z účasti na voľbách. Viacerí ruskí predstavitelia tvrdili, že za moskovskými demonštrantami stoja zahraničné mocnosti.

Roskomnadzor ešte pred nedeľňajšími voľbami požiadal Facebook a Google, aby počas celého víkendu zamedzili publikovaniu politickej reklamy na svojich platformách.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 21:25

Pre podozrenie z napadnutia ženy zatkli troch policajtov
Traja policajti údajne v ranných hodinách v taxíku v centre mesta napadli prostitútku.

sk
dnes 21:16

Medzinárodný súdny dvor potvrdil ochranu práva na štrajk
Odbory v rámci Medzinárodnej organizácie práce argumentovali, že to zakotvuje právo na štrajk v priemyselných akciách, ale zamestnávatelia s tým nesúhlasili, a tak sa obrátili na MSD.

sk
dnes 20:52

Paríž a Amsterdam odstavili VPN, ktorú používali zločinci pri útokoch
Parížska prokurátorka Laure Beccuauová uviedla, že tímy vypočuli hlavného správcu VPN so sídlom na Ukrajine v prítomnosti francúzskych vyšetrovateľov.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR





Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac