< sekcia Zahraničie

Grécko pre COVID-19 uvalilo karanténu už na druhý utečenecký tábor

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nákaza bola potvrdená u muža z Afganistanu, ktorý žije v tábore Malakasa spolu s o svojou rodinou a sovkami ďalších azylantov.

Atény 5. apríla (TASR) - Grécko uvalilo karanténu na utečenecký tábor Malakasa po tom, ako bola u jedného jeho obyvateľa potvrdená nákaza ochorením COVID-19, ktorého pôvodcom je nový koronavírus. S odvolaním sa na nedeľňajšie vyhlásenie gréckeho ministerstva pre migračnú politiku o tom informovala agentúra Reuters.

Nákaza bola potvrdená u muža z Afganistanu, ktorý žije v tábore Malakasa spolu s o svojou rodinou a sovkami ďalších azylantov. Infikovaný muž bol už prevezený do nemocnice v Aténach, pričom grécke úrady sa snažia vystopovať všetky osoby, ktoré s ním prišli do kontaktu, aby ich mohli otestovať na prítomnosť koronavírusu.

Ešte vo štvrtok bola karanténa uvalená na utečenecký tábor Ritsona po tom, ako bol COVID-19 potvrdený u 20 jeho obyvateľov. Išlo o prvý takýto prípad v Grécku.

Tábor Malakasa, ktorý sa nachádza 40 kilometrov na severovýchod od gréckej metropoly, bude v karanténe dva týždne. Na jej dodržiavanie bude podľa ministerstva dohliadať polícia.