Quantcast
< sekcia Zahraničie

Grécko od stredy sprísnilo kontroly na hraniciach s Bulharskom

Ženy s ochrannými rúškami na zabránenie šírenia nového koronavírusu kráčajú po ulici College Avenue v centre Atén, archívne foto. Foto: TASR/AP

Nové obmedzenie spôsobilo v stredu ráno pokles turistov prichádzajúcich na územie Grécka v porovnaní s predošlými dňami.

Atény 15. júla (TASR) – Grécko od dnes sprísňuje režim na hraniciach s Bulharskom. Všetci prichádzajúci sú povinní predložiť negatívny test na koronavírus, ktorý je starý najviac 72 hodín a preložený do angličtiny, informovala agentúra AP.

Počet prípadov nákazy koronavírusom v balkánskych krajinách v uplynulom čase opäť rastie. Cez jediný hraničný prechod na grécko-bulharských hraniciach denne prechádzajú tisíce turistov z Balkánu.

Nové obmedzenie spôsobilo v stredu ráno pokles turistov prichádzajúcich na územie Grécka v porovnaní s predošlými dňami.

Odborníci v oblasti zdravotníctva, ktorí radia gréckej vláde, žiadajú prísnejšie presadzovanie pravidiel týkajúcich sa ochrany zdravia, pričom upozornili na ich nedostatočné dodržiavanie zo strany verejnosti.

Grécke úrady riešia niekoľko nových ohnísk nákazy v turistických oblastiach po tom, čo táto stredomorská krajina 1. júla otvorila svoje hranice pre turistov.