< sekcia Zahraničie

Požiar v utečeneckom tábore v Grécku spôsobil rozsiahle škody

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Nepokoje a požiar vypukli po tom, čo v tábore zomrela iracká žiadateľka o azyl.

Atény 19. apríla (TASR) - Počas nepokojov vyvolaných úmrtím 47-ročnej Iračanky vypukol v utečeneckom tábore na gréckom ostrove Chios požiar, ktorý spôsobil rozsiahle škody. K zraneniu osôb nedošlo. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie gréckeho ministerstva pre migráciu.

Požiar, ktorý v tábore Vial vypukol v sobotu neskoro večer, poškodil táborovú jedáleň, stany a viacero obytných kontajnerov, uviedol pre AFP predstaviteľ gréckeho ministerstva pre migráciu Manos Logothetis.

"Poriadok sa nám podarilo obnoviť (v nedeľu) o 01.00 h... Jednotlivých incidentov sa zúčastnilo veľké množstvo ľudí," uviedol predstaviteľ miestnej polície s tým, že v súvislosti s nepokojmi v tábore boli zadržané tri osoby.

Nepokoje vypukli po tom, čo v tábore zomrela iracká žiadateľka o azyl. Tú cez týždeň previezli s horúčkou do miestnej nemocnice a vykonali u nej test na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý však bol negatívny, napísala tlačová agentúra ANA.

V gréckych utečeneckých táboroch, ktoré sú preplnené, platí v dôsledku pandémie koronavírusu zákaz vychádzania. V Grécku doposiaľ nákaze COVID-19 spôsobenej koronavírusom podľahlo 110 ľudí a ďalších 67 osôb je umiestnených na jednotkách intenzívnej starostlivosti.