< sekcia Zahraničie

Grécky premiér oznámil čiastočnú reorganizáciu vlády

Kyriakos Mitsotakis, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Celkovo došlo v gréckej vláde k zmenám na desiatkach postov.

Atény 4. augusta (TASR) - Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis v utorok oznámil čiastočnú reorganizáciu svojej vlády zahŕňajúcu aj zmeny na niektorých ministerských postoch. Cieľom tohto opatrenia je zlepšiť organizáciu na ministerstve zdravotníctva či zefektívniť proces prerozdeľovania financií poskytnutých EÚ na pomoc ekonomike po koronakríze, informovala agentúra AFP.

Mitsotakis vymenoval nových námestníkov ministrov zdravotníctva, sociálneho poistenia a ochrany životného prostredia a povýšil ďalších dvoch úradníkov, ktorí budú dohliadať na použitie financií z EÚ.

Celkovo došlo v gréckej vláde k zmenám na desiatkach postov. Podľa agentúry Reuters však kľúčoví ministri vrátane ministra financií Christa Staikurasa a ministra zahraničných vecí Nikosa Dendiasa zostali vo svojich funkciách.

Grécko získalo zo záchranného balíka výške 750 miliárd eur, na ktorom sa v júli dohodli účastníci summitu EÚ, celkovo 32 miliárd eur. Reorganizácia vlády sa očakávala od júna, keď počas návštevy Izraela Mitsotakis naznačil, že v jeho kabinete dôjde ku "korektúram".

Grécko doteraz zaznamenalo celkovo vyše 4.700 prípadov a 209 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.