Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Zahraničie

Herec Depardieu v Le Figare odmietol obvinenia zo znásilnenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

V otvorenom liste, publikovanom vo francúzskom denníku Le Figaro, Depardieu napísal, že nikdy nezneužil žiadnu ženu.

Paríž 2. októbra (TASR) - Francúzsky herec Gérard Depardieu v nedeľu prelomil svoje mlčanie a po prvýkrát sa vyjadril k obvineniam zo znásilnenia a sexuálnych útokov, ktoré v apríli uverejnila investigatívna webstránka Mediapart. TASR o tom informuje v pondelok podľa agentúry AFP.

V otvorenom liste, publikovanom vo francúzskom denníku Le Figaro, Depardieu napísal, že nikdy nezneužil žiadnu ženu.

"Pred súdom médií, pred lynčovaním, ktorému ma vystavili, sa môžem brániť jedine svojím slovom," skonštatoval 74-ročný herec.

Francúzska investigatívna stránka Mediapart priniesla pred šiestimi mesiacmi vyjadrenia viac ako desiatich žien, ktoré francúzskeho herca obvinili zo sexuálneho zneužívania. Niektoré z prípadov pritom siahajú až do začiatku tohto tisícročia.

Depardieu bol už koncom roka 2020 obvinený zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania. Trestné oznámenie na neho podala nemenovaná mladá herečka v auguste roku 2018, ktorá ho obvinila z dvoch znásilnení a sexuálnych útokov. Vyšetrovanie prípadu stále pokračuje, hoci herec akúkoľvek vinu popiera.

Gérard Depardieu v roku 2013 odišiel z Francúzska a prijal ruské občianstvo. Urobil tak na protest proti navrhovanému zvýšeniu daní pre milionárov vo Francúzsku, kde jeho krok vyvolal veľké pobúrenie.