Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Zahraničie

Hviezda Pána Prsteňov McKellen spadol z pódia počas predstavenia

Britský herec Ian McKellen. Foto: TASR/AP

Pád sa odohral v pondelok večer počas bojovej scény. McKellen stratil rovnováhu a spadol z prednej časti javiska.

Londýn 18. júna (TASR) – Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne. TASR informuje na základe správ agentúry Reuters a denníka The Guardian.

McKellen účinkuje v londýnskej štvrti West End v predstavení "Player Kings", kde stvárňuje postavu Johna Falstaffa. Predstavenie je adaptáciou prvej a druhej časti hry Henrich IV. od Williama Shakespearea.

Pád sa odohral v pondelok večer počas bojovej scény. McKellen stratil rovnováhu a spadol z prednej časti javiska. Predstavenie bolo zrušené a herec bol hospitalizovaný, podľa dostupných informácií však mal dobrú náladu a očakáva sa jeho rýchle uzdravenie.

Divadlo okrem pondelkového predstavenia zrušilo aj predstavenie v utorok, aby mal 85-ročný herec čas na zotavenie. Na pódiu by sa mal opäť objaviť v stredu, uviedol hovorca divadla.

Sir Ian McKellen sa zapísal do povedomia širokej verejnosti nielen ako predstaviteľ Gandalfa vo filmových trilógiách Pán Prsteňov a Hobit, ale aj ako Magneto vo filmových adaptáciách komiksov X-Men od štúdia Marvel.

Okrem množstva filmov sa herec často objavuje aj v divadle. Debutoval v roku 1961 a v shakespearovských hrách stvárnil napríklad postavy Richarda III., kráľa Leara či Macbetha.