Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina
< sekcia Zahraničie

Hizballáh sa prihlásil k útoku na izraelských vojakov

Na archívnej snímke izraelskí vojaci. Foto: TASR/AP

Izraelská armáda uviedla, že pri explózii v oblasti severnej hranice Izraela sa zranili štyria izraelskí vojaci.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bejrút 15. apríla (TASR) - Proiránske šiitské hnutie Hizballáh sa prihlásilo k nastraženiu niekoľkých výbušných zariadení, z ktorých jedno pri výbuchu spôsobilo zranenia skupine izraelských vojakov pohybujúcich sa údajne už na území Libanonu. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP, z ktorej čerpala TASR.

Izraelská armáda uviedla, že pri explózii v oblasti severnej hranice Izraela sa zranili štyria izraelskí vojaci. Izrael nespresnil, na ktorej strane hranice sa jeho vojaci nachádzali - či na libanonskej alebo izraelskej.

Hizballáh sídliaci v Libanone sa od začiatku vojny Izraela proti palestínskemu radikálnemu hnutiu Hamas púšťa do cezhraničných prestreliek s izraelskými jednotkami v libanonsko-izraelskom pohraničí, pripomenula britská spravodajská televízia Sky News. Dodala, že v oblasti Blízkeho východu Irán v rôznej miere podporuje, financuje a školí niekoľko svojich spojeneckých militantných formácií. Okrem Hamasu v palestínskom Pásme Gazy sú to aj húsíjskí povstalci v Jemene, Hizballáh v Libanone a mnoho ďalších frakcií so sídlom v Sýrii a Iraku.