Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 11. jún 2026Meniny má Dobroslava
< sekcia Zahraničie

Hospodárska kriminálka zasahovala v Krajskej nemocnici v Zlíne

Ilustračná snímka Foto: TASR - Michal Svítok

Dôvodom prítomnosti policajtov bolo údajne hospodárenie nemocničného zariadenia.

Praha/Zlín 11. októbra (TASR) - O policajnom zásahu na riaditeľstve Krajskej nemocnice Tomáša Baťu v Zlíne informovali dnes české elektronické médiá.

Hospodárska kriminálna polícia zasahovala v priestoroch, v ktorých pracuje riaditeľ, ekonomický a právny odbor, ako aj odbor akreditácií. Dôvodom prítomnosti policajtov bolo údajne hospodárenie nemocničného zariadenia, polícia však s ohľadom na prebiehajúce vyšetrovanie neposkytla žiadne podrobnosti.

Spomínaná nemocnica, ktorá má 15 špecializovaných centier, vlani hospodárila so ziskom viac ako ôsmich miliónov Kč. V roku 2013 však patrila medzi štyri krajské nemocnice s celkove rekordnou stratou 270 miliónov Kč, z ktorých 190 miliónov pripadlo práve na Zlín.