Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 6. apríl 2026Meniny má Irena
< sekcia Zahraničie

Pre husté sneženie a vietor zatvorili v Slovinsku a Chorvátsku cesty

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

V Slovinsku zatvorili desiatky škôl a väčšina pohraničných priechodov zakázala vstup kamiónom.

Záhreb 6. februára (TASR) - Husté sneženie a silný vietor spôsobili dnes chaos v doprave v Chorvátsku a Slovinsku. Úrady museli zatvoriť mnoho ciest a obmedziť premávku nákladných vozidiel, aby zvládli vyčíňanie snehovej víchrice. Informovala o tom agentúra AP.

Cestovanie cez Chorvátsko bolo dnes problematické a spomalené, pretože celú noc až do rána výdatne snežilo. Nákladné vozidlá mali zákaz vstupu na všetky cesty spájajúce vnútrozemie Chorvátska s pobrežím Jadranského mora, kde silný vietor narušil aj trajektovú dopravu.

V Slovinsku zatvorili desiatky škôl a väčšina pohraničných priechodov zakázala vstup kamiónom, aby tak zabránila reťazovým haváriám. Niekoľko kamiónov na juhovýchode Slovinska však napriek tomu zišlo z hlavnej cesty, zablokovalo dopravu a vyžiadalo si výjazd a zásah pohotovostných posádok.

Pre silný nárazový vietor zatvorili slovinský prístav Koper na jadranskom pobreží i úseky diaľnice spájajúcej pobrežie s hlavným mestom Ľubľana.