Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia Zahraničie

Identifikovali prvých deväť tiel obetí leteckého nešťastia v Egypte

Egyptský vojak drží detský skladací kočík, keď spolu s kolegami zbierajú osobné veci obetí na mieste sobotňajšej havárie ruského airbusu v egyptskej Hasane 2. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Na palube bolo 217 cestujúcich a sedem členov posádky. Identifikácia telesných pozostatkov môže trvať niekoľko týždňov.

Moskva 3. novembra (TASR) - Identifikovaných je prvých deväť tiel obetí sobotňajšej havárie lietadla ruskej spoločnosti Kogalymavia, ktoré sa zrútilo počas letu z egyptského Šarm aš-Šajchu do Petrohradu. Informovali o tom dnes ruské tlačové agentúry s odvolaním sa na vicegubernátora Petrohradu Igora Albina, ktorý spresnil, že telá identifikovali príbuzní obetí.

Albin dodal, že identifikácia telesných pozostatkov môže trvať niekoľko týždňov.

V Petrohrade dnes pristálo druhé lietadlo, ktoré z Egypta do Ruska prepravilo telá ďalších obetí.

Podľa ruského ministerstva pre mimoriadne situácie do Petrohradu bolo prevezených 100 fragmentov a 140 tiel obetí leteckého nešťastia.Petrohradská radnica dnes okrem toho informovala, že vo štvrtok začne s vyplácaním odškodného pozostalým po obetiach. Agentúra TASS informovala, že podľa prepočtov poisťovní i Fondu sociálnej poisťovne by v prípade cestujúcich havarovaného lietadla mohlo odškodné dosiahnuť 2,5 milióna rubľov (35.000 eur), v prípade členov posádky milión rubľov (14.000 eur).

Lietadlo A321 ruskej spoločnosti Kogalymavia, ktoré letelo z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, havarovalo v sobotu približne 30 minút po štarte. Lietadlo sa vtedy nachádzalo zhruba 100 kilometrov južne od mesta Aríš, administratívneho centra provincie Severný Sinaj.

Na palube bolo 217 cestujúcich a sedem členov posádky. Podľa egyptských úradov katastrofu nikto neprežil. Väčšinu cestujúcich tvorili Rusi, na palube boli aj štyria Ukrajinci a jeden Bielorus. Podľa zdrojov vo vyšetrovacom tíme bolo medzi cestujúcimi 135 žien, 58 mužov a 24 detí.