Quantcast
< sekcia Zahraničie

Požiar budovy v Indií neprežilo najmenej 27 ľudí

Hasiči sa snažia uhasiť požiar štvorposchodovej budovy v západnej časti indického Naí Dillí v piatok 13. máj 2022. Foto: TASR/AP

Rozsiahly požiar vypukol v štvorposchodovej obchodnej budove v západnej časti hlavného mesta neskoro popoludní.

Naí Dillí 13. mája (TASR) - Najmenej 27 ľudí zahynulo a desiatky ďalších utrpeli zranenia pri rozsiahlom požiari, ktorý v piatok zachvátil budovu v indickom hlavnom meste Naí Dillí. TASR správu prevzala od agentúry AFP, odvolávajúcej sa na miestne záchranné zložky.

Hasiči už požiar uhasili a na mieste stále prebieha pátranie po ďalších osobách. Televízia NDTV informovala, že popáleniny utrpelo viac ako 40 ľudí, ktorí boli hospitalizovaní. Podľa predstaviteľa hasičskej služby je zranených viac ako 25 ľudí vrátane tých, ktorí vyskočili z budovy.

Z budovy sa podarilo zachrániť približne 60 až 70 ľudí, citovali miestne médiá políciu.

Rozsiahly požiar vypukol v štvorposchodovej obchodnej budove v západnej časti hlavného mesta neskoro popoludní. Oheň sa rozšíril z prvého poschodia budovy, kde sídli kancelária spoločnosti na výrobu bezpečnostných kamerových systémov, uviedla NDTV s odvolaním sa na policajného predstaviteľa.

Na mieste zasahovalo aj viac ako 30 hasičských áut a sanitky.

Požiare budov sú v Indii pomerne bežné. Miestni stavitelia i obyvatelia totiž často nedodržujú bezpečnostné predpisy, vysvetľuje AFP.