Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Zahraničie

India zaznamenala rekordných 40.425 prípadov nákazy

Indickí lekári čakajú v oblasti vyhradenej pre prípadných pozitívnych pacientov s koronavírusom vo voľnom skríningovom tábore vo vládnej homeopatickej nemocnici v indickom Dillí v Indii, foto z archívu. Foto: TASR/AP

V krajine došlo v uplynulých týždňoch k nárastu prípadov infekcie.

Naí Dillí 20. júla (TASR) - India zaznamenala za posledných 24 hodín rekordných 40.425 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o dosiaľ najvyšší denný nárast, informovala v pondelok s odvolaním sa na vyhlásenie tamojších úradov agentúra AP.

V Indii dosiaľ celkovo zaznamenali 1.118.043 prípadov infekcie vrátane 27.497 úmrtí.

Indické ministerstvo zdravotníctva v nedeľu večer informovalo, že miera úmrtnosti na nový koronavírus, ktorá aktuálne predstavuje 2,49 percenta, "progresívne klesá" vďaka účinnej stratégii boja s infekciou a intenzívnemu testovaniu.

V Indii, ktorá je domovom približne 1,4 miliardy ľudí, pripadá na milión ľudí takmer 10.000 testov. Podľa Indickej rady pre lekársky výskum (ICMR) v krajine momentálne na koronavírus denne otestujú vyše 300.000 ľudí, pričom v marci to bolo len niekoľko stoviek.

V Indii došlo v uplynulých týždňoch k nárastu prípadov infekcie, v dôsledku čoho vo viacerých častiach krajiny opätovne zavádzajú lokálne obmedzenia pohybu.