Quantcast
< sekcia Zahraničie

Irán hlási prvý prípad nákazy vírusom opičích kiahní

Na archívnej snímke zo 14. júla 2022 v Mníchove ampulky s vakcínou proti opičím kiahňam od spoločnosti Bavarian Nordic. Foto: TASR/AP

Hovorca iránskeho ministerstva zdravotníctva uviedol, že pacientka a jej rodinní príslušníci informovali lekárov po tom, ako sa u nej objavili príznaky na pokožke rúk.

Teherán 16. augusta (TASR) - Iránske úrady v utorok potvrdili prvý prípad nákazy vírusom opičích kiahní. Nakazenou osobou je 34-ročná žena žijúca v juhozápadnom meste Ahváz. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry AP, ktorá sa s najnovšími informáciami odvoláva na iránsku štátnu tlačovú agentúru IRNA.

Hovorca iránskeho ministerstva zdravotníctva uviedol, že pacientka a jej rodinní príslušníci informovali lekárov po tom, ako sa u nej objavili príznaky na pokožke rúk. Infikovaná žena sa aktuálne nachádza v karanténe.

Podľa WHO bolo od začiatku roka na celom svete potvrdených viac ako 31.000 prípadov nákazy opičími kiahňami. Dvanásť ľudí tejto chorobe podľahlo. WHO minulý mesiac vyhlásila šírenie opičích kiahní za stav globálnej zdravotnej núdze.