< sekcia Zahraničie

Lietadlo skĺzlo z pristávacej dráhy. Zabrzdilo pred obývanou oblasťou

Iránske lietadlo je mimo dráhy po tom, ako po šmyku pri pristávaní vzišlo z dráhy na letisku Mahshahr na juhozápade Iránu 27. januára 2020. Lietadlo iránskej spoločnosti so 150 cestujúcimi sa pri nevydarenom pristátí dostalo na ulicu. Ide o druhý incident v leteckej doprave v Iráne za posledné dva dni. Foto: TASR/AP

Nakoniec však neboli hlásené nijaké vážne zranenia, pričom cestujúci opustili lietadlo organizovane cez predný východ a únikový východ ponad krídlo.

Teherán 27. januára (TASR) - Iránske dopravné lietadlo so 150 pasažiermi na palube skĺzlo v pondelok pri pristávaní v meste Máhšahr z pristávacej dráhy smerom do obývanej oblasti a prišlo o podvozok. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa agentúry je zo záberov, ktoré zverejnila iránska štátna televízia, zrejmé, že mohlo dôjsť k vážnej tragédii. Stroj sa totiž podarilo zastaviť len neďaleko od obývanej oblasti.Nakoniec však neboli hlásené nijaké vážne zranenia, pričom cestujúci opustili lietadlo organizovane cez predný východ a únikový východ ponad krídlo.

Iránske médiá v súvislosti s nehodou spresnili, že išlo o vnútroštátny let z Teheránu. Predmetné lietadlo identifikovala AP ako McDonnell Douglas MD-80.

\r\n
\r\nNakoniec však neboli hlásené nijaké vážne zranenia, pričom cestujúci opustili lietadlo organizovane cez predný východ a únikový východ ponad krídlo.
\r\n
\r\nIránske médiá v súvislosti s nehodou spresnili, že išlo o vnútroštátny let z Teheránu. Predmetné lietadlo identifikovala AP ako McDonnell Douglas MD-80.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Nakoniec však neboli hlásené nijaké vážne zranenia, pričom cestujúci opustili lietadlo organizovane cez predný východ a únikový východ ponad krídlo."}