Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Zahraničie

Muž v Iráne dostal 10 mesiacov väzenia za krádež kešu orieškov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Správa o kurióznom súdnom prípade sa okamžite začala šíriť na sociálnych sieťach.

Teherán 25. októbra (TASR) – Iránsky súd odsúdil muža na desať mesiacov väzenia a 40 rán bičom za krádež troch balení kešu orieškov. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra Fars, ktorá má väzby na Iránske revolučné gardy. Správu priniesla agentúra AFP, podľa ktorej iránska „konzervatívna tlačová agentúra označila verdikt za prekvapivý a poukázala na nepomer medzi trestom a spáchaným zločinom".

Odsúdený muž má 45 rokov a je otcom troch detí. Jeho meno ani mesto, odkiaľ pochádza, zverejnené nebolo. Zo správy Fars zároveň nie je jasné, kedy bol rozsudok vynesený, pripomína AFP. Isté však je, že verdikt je právoplatný, pretože sa proti nemu obvinený neodvolal.

Správa o kurióznom súdnom prípade sa okamžite začala šíriť na sociálnych sieťach. Jeden z iránskych užívateľov rozsudok prirovnal k románu Bedári od francúzskeho spisovateľa Victora Huga, ktorý patrí k najznámejším dielam 19. storočia. Hlavným hrdinom príbehu je bývalý galejník Jean Valjean, ktorý dostal 19 rokov väzenia za krádež chleba.