< sekcia Zahraničie

Námorné sily odvrátili pirátsky útok v Adenskom zálive

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Torpédoborec Alborz sprevádzal dva ropné tankery, keď ich napadlo päť pirátskych lodí, uviedol hlavný veliteľ iránskych námorných síl admirál Šahrána Íráního.

Teherán 17. októbra (TASR) - Iránska bojová loď odvrátila v sobotu útok pirátov na dva ropné tankery, ktoré sprevádzala na ich plavbe cez Adenský záliv. V nedeľu o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na oznámenie hlavného veliteľa iránskych námorných síl admirála Šahrána Íráního.

"Úderné jednotky vojenského námorníctva ráno úspešne odvrátili v Adenskom zálive útok pirátov na konvoj iránskych obchodných lodí," uviedol admirál, ako ho citovala oficiálna iránska tlačová agentúra IRNA.

"Torpédoborec Alborz sprevádzal dva ropné tankery, keď ich napadlo päť pirátskych lodí," uviedol hlavný veliteľ s tým, že iránska strana okamžite na nepriateľa vypálila a prinútila tak útočníkov ujsť.

Iránske námorné sily rozšírili v niekoľkých posledných rokoch oblasť svojho pôsobenia a vyslali plavidlá do Indického oceánu i Adenského zálivu, aby chránili obchodné lode svojej krajiny pred útokmi pirátov, ktorí pochádzajú z veľkej časti zo Somálska.