< sekcia Zahraničie

Irán potvrdil 117 nových úmrtí v dôsledku koronavírusu

Na snímke člen iránskej armády kráča okolo postelí v dočasnej nemocnici s 2 000 lôžkami pre pacientov s koronavírusom COVID-19, ktorú zriadila armáda na medzinárodnom výstavisku v severnom Teheráne 26. marca 2020. Irán oznámil v sobotu úmrtie ďalších 139 ľudí na ochorenie spôsobované novým koronavírusom. Oficiálny celkový počet pacientov, ktorí chorobe v krajine podľahli, sa tak zvýšil na 2517. Foto: TASR/AP

Ministerstvo ďalej uviedlo, že počet pozitívne testovaných ľudí vo štvrtok vzrástol o 1634 na 66.200.

Teherán 9. apríla (TASR) - Irán eviduje za uplynulých 24 hodín 117 nových úmrtí v dôsledku koronavírusu. Celkovo koronavírusu v krajine podľahlo už 4110 nakazených. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na štvrtkové vyhlásenie ministerstva zdravotníctva.

Ministerstvo ďalej uviedlo, že počet pozitívne testovaných ľudí vo štvrtok vzrástol o 1634 na 66.200.

Irán je z hľadiska ochorenia spôsobeného novým druhom koronavírusu najviac postihnutou krajinou v oblasti Blízkeho východu. Výskyt choroby COVID-19 tam prvýkrát potvrdili 19. februára.

Agentúra AP uvádza, že iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí vo štvrtok naznačil, že počas moslimského pôstneho mesiaca ramadán by mohli byť v dôsledku pandémie koronavírusu zakázané verejné zhromaždenia.

"Bez verejných zhromaždení ako modlitby, prejavy a podobne počas mesiaca ramadán, ktoré nám tento rok budú upreté, by sme sa mali rovnakým pocitom oddávať vo svojej osamelosti," povedal Chameneí v prejave odvysielanom iránskou štátnou televíziou.

Ramadán sa začne koncom apríla a bude trvať takmer celý máj. Iránski verejní činitelia však zatiaľ o opatreniach počas moslimského posvätného mesiaca nehovorili.