< sekcia Zahraničie

Írska vláda ukončila karanténu, minister Donnelly bol negatívny

Ilustračné foto. Foto: TAR - Erika Ďurčová

V Írsku podľahlo ochoreniu COVID-19 už 1787 osôb.

Dublin 16. septembra (TASR) – Všetci členovia írskeho vládneho kabinetu ukončili v utorok večer krátku samoizoláciu, ktorú museli podstúpiť po tom, čo začal možné symptómy ochorenia COVID-19 pociťovať tamojší minister zdravotníctva Stephen Donnelly.

Zhruba o štyri hodiny neskôr však výsledky testu na nový koronavírus ukázali, že minister nakazený nie je. Pre agentúru AFP to uviedol hovorca írskeho ministerstva zdravotníctva.

V čase, kým Donnelly čakal na výsledky testu, bolo prerušené aj rokovanie írskeho parlamentu.

„Všetci ministri a všetci poslanci (parlamentu) budú od zajtra (stredy) fungovať a pracovať v normálnom režime," povedal pre stanicu RTE podpredseda írskej vlády Leo Varadkar.

Írsky premiér Micheal Martin predtým uviedol, že preventívnu karanténu zaviedli po tom, čo sa Donnelly v pondelok večer stretol s členmi vlády, aby ich informoval o nových opatreniach vlády v súvislosti s koronavírusom. V utorok sa Donnelly spolu s Martinom a Varadkarom takisto zúčastnil na tlačovej konferencii, kde oznámili nové obmedzenia pre región Dublinu.

Obyvatelia hlavného mesta musia pre narastajúci počet prípadov infikovaných od utorka obmedziť stretnutia na maximálne šesť osôb z dvoch rôznych domácností a takisto nesmú cestovať mimo regiónu. Zatiaľ čo v celom Írsku sa po šiestich mesiacoch puby znova otvoria v pondelok, v Dubline zostanú naďalej zatvorené.

V Írsku podľa najnovších údajov ministerstva zdravotníctva podľahlo ochoreniu COVID-19 už 1787 osôb.