\r\nNa snímke Adel Kermiche (vľavo) a Abdel-Malik Nabil Petitjean (vpravo), ktorí brutálne zavraždili francúzskeho kňaza.
\r\n
\r\nK zodpovednosti za utorkový útok, pri ktorom dvojica islamistov zajala päť rukojemníkov vrátane rádových sestier a následne jedného z nich, 86-ročného duchovného Jacquesa Hamela zabila, sa krátko po tomto čine prihlásila skupina IS. Oboch páchateľov polícia krátko po prepade kostola zastrelila.
\r\n
\r\nAmak zverejnil v uplynulých dňoch viacero videí, v ktorých sa útočníci z Nemecka i Francúzska rôznej národnosti prihlásili k zločinom v mene IS. V jednom z nich sa k útoku na kostol v Normandii v arabčine prihlásili obaja neskôr identifikovaní útočníci 19-ročný Abdel-Malik Nabil Petitjean a 19-ročný Adel Kermiche.\n"],"articleBody":"Bejrút 29. júla (TASR) - Extrémistická skupina Islamský štát (IS) zverejnila ďalšie video, prostredníctvom ktorého sa verejnosti zrejme prihovára Abdel-Malik Nabil Petitjean, druhý identifikovaný útočník z kostola v normandskom meste Saint-Étienne-du-Rouvray na severe Francúzska. Informuje o tom v noci nadnes agentúra DPA.\r\n\r\nNajnovšie video rozšírila tlačová agentúra Amak, propagandistický zdroj džihádistov z tejto extrémistickej organizácie.\r\n\r\nPetitjean v ňom vo francúzštine vyzval všetkých moslimských bratov, aby sa prebudili a útočili na krajiny spojeneckých síl ako aj na západné ciele. \r\n\r\nOdporúčame aj: Francúzskeho kňaza zavraždil iba 19-ročný mladík, polícia ho hľadala\r\nOdporúčame aj: Zverejnili video dvoch útočníkov z francúzskeho kostola\r\nOdporúčame aj: IS zverejnil nové video s druhým útočníkom z francúzskeho kostola\r\n\r\nFrancúzsky prezident Francoise Hollande teraz podľa jeho slov môže vidieť, že sú odhodlaní a zaútočili na jeho krajinu ako aj krajiny spriatelených síl. \"Zakúsite to, čo zakúsili naši bratia a sestry,\" pokračuje a otvorene sa vyhráža zničením Francúzska.\r\n\r\nPravosť tohto videa úrady bezprostredne nepotvrdili, upozornila DPA.\r\n\r\n#EIL: der ISIS hat ein Video veröffentlicht, das die beiden Attentäter aus #SaintEtienneDuRouvray zeigt pic.twitter.com/nPvnLzslV4— I.E.N. (@GoldenKrant) 28. júla 2016\r\n\r\nNa snímke Adel Kermiche (vľavo) a Abdel-Malik Nabil Petitjean (vpravo), ktorí brutálne zavraždili francúzskeho kňaza.\r\n\r\nK zodpovednosti za utorkový útok, pri ktorom dvojica islamistov zajala päť rukojemníkov vrátane rádových sestier a následne jedného z nich, 86-ročného duchovného Jacquesa Hamela zabila, sa krátko po tomto čine prihlásila skupina IS. Oboch páchateľov polícia krátko po prepade kostola zastrelila.\r\n\r\nAmak zverejnil v uplynulých dňoch viacero videí, v ktorých sa útočníci z Nemecka i Francúzska rôznej národnosti prihlásili k zločinom v mene IS. V jednom z nich sa k útoku na kostol v Normandii v arabčine prihlásili obaja neskôr identifikovaní útočníci 19-ročný Abdel-Malik Nabil Petitjean a 19-ročný Adel Kermiche.","httpStatus":200}},"selectedPage":"https://www.teraz.sk/api_rest.php?module=RestApi&method=article&articleId=209239§ion=zahranicie&kind=clanok","wagonByUrl":{},"requirements":{"ids":[],"entities":{}},"wagonsConfig":[],"wagonHeight":{"ids":[],"entities":{}}}
< sekcia Zahraničie

IS zverejnil nové video s druhým útočníkom z francúzskeho kostola

Polícia v uliciach mesta Saint-Etienne-du-Rouvray, kde sa v utorok 26.7. stala rukojemnícka tragédia. Foto: TASR AP

Petitjean v ňom vo francúzštine vyzval všetkých moslimských bratov, aby sa prebudili a útočili na krajiny spojeneckých síl ako aj na západné ciele.

Bejrút 29. júla (TASR) - Extrémistická skupina Islamský štát (IS) zverejnila ďalšie video, prostredníctvom ktorého sa verejnosti zrejme prihovára Abdel-Malik Nabil Petitjean, druhý identifikovaný útočník z kostola v normandskom meste Saint-Étienne-du-Rouvray na severe Francúzska. Informuje o tom v noci nadnes agentúra DPA.

Najnovšie video rozšírila tlačová agentúra Amak, propagandistický zdroj džihádistov z tejto extrémistickej organizácie.

Petitjean v ňom vo francúzštine vyzval všetkých moslimských bratov, aby sa prebudili a útočili na krajiny spojeneckých síl ako aj na západné ciele.Francúzsky prezident Francoise Hollande teraz podľa jeho slov môže vidieť, že sú odhodlaní a zaútočili na jeho krajinu ako aj krajiny spriatelených síl. "Zakúsite to, čo zakúsili naši bratia a sestry," pokračuje a otvorene sa vyhráža zničením Francúzska.

Pravosť tohto videa úrady bezprostredne nepotvrdili, upozornila DPA.Na snímke Adel Kermiche (vľavo) a Abdel-Malik Nabil Petitjean (vpravo), ktorí brutálne zavraždili francúzskeho kňaza.

K zodpovednosti za utorkový útok, pri ktorom dvojica islamistov zajala päť rukojemníkov vrátane rádových sestier a následne jedného z nich, 86-ročného duchovného Jacquesa Hamela zabila, sa krátko po tomto čine prihlásila skupina IS. Oboch páchateľov polícia krátko po prepade kostola zastrelila.

Amak zverejnil v uplynulých dňoch viacero videí, v ktorých sa útočníci z Nemecka i Francúzska rôznej národnosti prihlásili k zločinom v mene IS. V jednom z nich sa k útoku na kostol v Normandii v arabčine prihlásili obaja neskôr identifikovaní útočníci 19-ročný Abdel-Malik Nabil Petitjean a 19-ročný Adel Kermiche.