Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 21. jún 2024Meniny má Alojz
< sekcia Zahraničie

Islamský štát sa prihlásil k útoku na predmestí Moskvy

Zdravotník stojí pri sanitkách zaparkovaných pred horiacou budovou koncertnej sály Crocus City Hall Crocus na západnom okraji Moskvy, Rusko, piatok 22. marca 2024. Foto: TASR/AP

Bojovníci Islamského štátu "zaútočili na veľké zhromaždenie... na predmestí ruského hlavného mesta Moskva," uviedla skupina vo vyhlásení na sociálnej sieti Telegram.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Moskva 22. marca (TASR) - Militantná organizácia Islamský štát prevzala zodpovednosť za piatkový útok na koncertnú sálu na predmestí Moskvy, pri ktorom podľa úradov zahynulo najmenej 40 ľudí. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Bojovníci Islamského štátu "zaútočili na veľké zhromaždenie... na predmestí ruského hlavného mesta Moskva," uviedla skupina vo vyhlásení na sociálnej sieti Telegram.Ruské médiá predtým písali o piatich bradatých útočníkoch v maskáčoch s automatickými zbraňami a granátmi, ktorí vpadli do koncertnej siene Crocus City Hall. Na sociálnych sieťach sa neskôr začali šíriť informácie, že útočníci nehovorili rusky a zrejme pochádzali z Ázie alebo oblasti Kaukazu.