Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Zahraničie

Islamský štát sa prihlásil k útoku na predmestí Moskvy

Zdravotník stojí pri sanitkách zaparkovaných pred horiacou budovou koncertnej sály Crocus City Hall Crocus na západnom okraji Moskvy, Rusko, piatok 22. marca 2024. Foto: TASR/AP

Bojovníci Islamského štátu "zaútočili na veľké zhromaždenie... na predmestí ruského hlavného mesta Moskva," uviedla skupina vo vyhlásení na sociálnej sieti Telegram.

Moskva 22. marca (TASR) - Militantná organizácia Islamský štát prevzala zodpovednosť za piatkový útok na koncertnú sálu na predmestí Moskvy, pri ktorom podľa úradov zahynulo najmenej 40 ľudí. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Bojovníci Islamského štátu "zaútočili na veľké zhromaždenie... na predmestí ruského hlavného mesta Moskva," uviedla skupina vo vyhlásení na sociálnej sieti Telegram.Ruské médiá predtým písali o piatich bradatých útočníkoch v maskáčoch s automatickými zbraňami a granátmi, ktorí vpadli do koncertnej siene Crocus City Hall. Na sociálnych sieťach sa neskôr začali šíriť informácie, že útočníci nehovorili rusky a zrejme pochádzali z Ázie alebo oblasti Kaukazu.