< sekcia Zahraničie

Izrael opäť obmedzil maximálny počet ľudí na verejných zhromaždeniach

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V menších uzavretých priestoroch vrátane modlitební sa maximálny počet návštevníkov zníži na 20.

Tel Aviv 3. júla (TASR) - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo štvrtok znovu zaviedol obmedzenia týkajúce sa maximálneho počtu ľudí na verejných zhromaždeniach. Krajina totiž v priebehu 24 hodín zaznamenala 966 prípadov ochorenia COVID-19, čo je vôbec najviac od vypuknutia epidémie. Informovala o tom agentúra DPA.

Kým predtým sa vo veľkých podnikoch, baroch či kluboch mohlo zhromaždiť maximálne 250 ľudí, podľa nového nariadenia bude mať vstup na tieto miesta povolený maximálne 50 ľudí.

V menších uzavretých priestoroch vrátane modlitební sa maximálny počet návštevníkov zníži na 20.

"Musíme sa vrátiť k politike obmedzení, aby sa nám krivku šírenia nákazy podarilo opäť stabilizovať," uviedol Netanjahu a dodal, že situácia by sa inak mohla vymknúť spod kontroly.

V Izraeli začali od štvrtka platiť nové epidemiologické opatrenia. Vláda zaviedla zóny obmedzenia pohybu vo viacerých častiach krajiny. Vstup do týchto oblastí a odchod z nich bude obmedzený, rovnako aj prevádzka hromadnej dopravy a podnikov.

Situácia sa zhoršila aj v Predjordánsku, v ktorom sa v piatok obnoví tzv. "lockdown". V rámci neho sa zatvoria všetky obchody okrem supermarketov, pekární a lekární.

Izraelské ministerstvo zdravotníctva dosiaľ potvrdilo 26.452 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19. Epidémia si vyžiadala 324 obetí. Naposledy zaznamenal Izrael rekord v počte denného nárastu nových prípadov 3. apríla, keď ich úrady evidovali 819.