Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Zahraničie

Pokus o záchranu rukojemníkov v Gaze sa nepodaril, oznámil Izrael

Izraelskí vojaci neďaleko hranice s Pásmom Gazy v piatok 8. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Hamas predtým vyhlásil, že jeho bojovníci zastavili pokus o záchranu a dostali sa do zrážok s izraelskými špeciálnymi jednotkami.

Jeruzalem 8. decembra (TASR) - Dvaja izraelskí vojaci utrpeli vážne zranenia pri neúspešnom pokuse o oslobodenie izraelských rukojemníkov zadržiavaných v palestínskom Pásme Gazy, oznámila v piatok armáda. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AP.

Izraelská armáda dodala, že pri operácii v noci na piatok zabila mnoho militantov, ale nepodarilo sa jej zachrániť žiadnych rukojemníkov, ktorých do palestínskej enklávy unieslo militantné hnutie Hamas počas svojho útoku na Izrael zo 7. októbra.

Hamas predtým vyhlásil, že jeho bojovníci zastavili pokus o záchranu a dostali sa do zrážok s izraelskými špeciálnymi jednotkami. Hamas tiež tvrdil, že izraelského vojaka zadržiavaného ako rukojemníka zabila izraelská vzdušná paľba, ktorá mala chrániť sťahujúce sa špeciálne sily. Izraelská armáda toto tvrdenie nekomentovala.

Hnutie Hamas údajne zadržiava ešte okolo 137 rukojemníkov zajatých pri spomínanom cezhraničnom útoku na Izrael 7. októbra, ktorý spustil terajšiu vojnu.