Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Zahraničie

Izrael reagoval paľbou na strely vypálené zo Sýrie a z Libanonu

Palestínčania kontrolujú poškodenú budovu po izraelských leteckých útokoch na mesto Chán Júnis v pásme Gazy v nedeľu 3. decembra 2023. Foto: TASR/AP

Izraelom okupované Golanské výšiny zasiahla v nedeľu raketa zo Sýrie.

Tel Aviv 3. decembra (TASR) - Izrael počas soboty a nedele reagoval paľbou na strely, ktoré boli smerom na jeho územie vypálené zo susedných krajín Sýria a Libanon. TASR správu prevzala z agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na izraelskú armádu.

Izraelom okupované Golanské výšiny zasiahla v nedeľu raketa zo Sýrie. Izrael následne ostreľoval miesto, z ktorého bola vypálená.

V sobotu v noci bola z územia Libanonu vypálená protitanková strela, ktorá smerovala k dedine na severe Izraela. Zasiahla neobývané územie. Izraelské delostrelectvo reagovalo paľbou na viacero oblastí na libanonskom území. Obete nehlásila žiadna zo strán.

Izrael od vypuknutia občianskej vojny v Sýrii v roku 2011 pravidelne uskutočňuje nálety na pozície sýrskych vládnych síl a ich spojencov z Iránu a Libanonu. Svoje útoky vystupňoval po tom, ako 7. októbra tohto roka prepukol konflikt medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy.

Od prepuknutia tohto konfliktu sa vystupňovali aj ozbrojené zrážky medzi izraelskými silami a militantným hnutím Hizballáh v Libanone, pripomína DPA.