< sekcia Zahraničie

Izrael začal novú sériu útokov na mesto Gaza

Palestínski záchranári hľadajú preživších v ruinách budov zničených po izraelských náletoch v Gaza City 16. mája 2021. Foto: TASR/AP

Netanjahu v nedeľu oznámil, že izraelské útoky budú pokračovať "plnou silou".

Gaza 17. mája (TASR) - Izraelské bojové lietadlá v pondelok začali novú sériu útokov na mesto Gaza, informovala agentúra AP.

Výbuchy sa v Gaze ozývali po dobu desiatich minút. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v nedeľu oznámil, že izraelské útoky budú pokračovať "plnou silou", pripomína AP. Izrael podľa premiérových slov chce, aby palestínske militantné hnutie Hamas za svoje kroky zaplatilo.

Hnutie Hamas takisto z pásma Gazy odpaľovalo rakety smerom na oblasti obývané civilistami v Izraeli. Jedna z rakiet podľa izraelských záchranárov zasiahla synagógu v meste Aškelon na juhu krajiny niekoľko hodín predtým, ako sa začali večerné obrady židovského sviatku šavuot. Zranenia neutrpeli žiadne osoby.

Pri izraelských leteckých útokoch v pásme Gazy v nedeľu zahynulo približne 42 Palestínčanov, pripomína AP. Išlo o najvyšší počet ľudí zabitých v priebehu jedného dňa od začiatku takmer týždeň trvajúcich bojov medzi izraelskými silami a militantným hnutím Hamas.