Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Zahraničie

Izraelský minister uviedol, že premiér Sánchez sa podieľa na genocíde

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podľa Kaca sa Sánchez na podnecovaní k vraždeniu Židov a vojnovým zločinom podieľa tým, že oznámil uznanie palestínskeho štátu a neodvolal Díazovú z funkcie.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Jeruzalem 28. mája (TASR) - Izraelský minister zahraničných vecí Jisrael Kac v utorok uviedol, že španielsky premiér Pedro Sánchez je spoločník pri podnecovaní ku genocíde Židov. Španielsko v utorok oficiálne uzná palestínsky štát, píše TASR podľa agentúry AFP.

Kac na sociálnej sieti X uviedol, že iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí, vodca palestínskeho hnutia Hamas Jahjá Sinwár a španielska vicepremiérka Yolanda Díazová žiadajú, aby štát Izrael zmizol a bol založený teroristický islamský palestínsky štát od rieky až k moru.

Podľa Kaca sa Sánchez na podnecovaní k vraždeniu Židov a vojnovým zločinom podieľa tým, že oznámil uznanie palestínskeho štátu a neodvolal Díazovú z funkcie.

Španielsko, Írsko a Nórsko minulý týždeň oznámili rozhodnutie uznať palestínsky štát. Díazová, ktorá je na čele ľavicového hnutia Sumar, to privítala. Vo videu zverejnenom v piatok použila aj sporné heslo "Palestína bude slobodná od rieky až po more", ktoré zaznieva na propalestínskych demonštráciách.

Kac v piatok oznámil, že španielske veľvyslanectvo v Tel Avive i španielsky generálny konzulát vo Východnom Jeruzaleme budú mať na základe odvetných opatrení v budúcnosti zakázané poskytovať svoje služby Palestínčanom pochádzajúcim z územia okupovaného Západného brehu Jordánu.