Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Zahraničie

Počet obetí koronavírusu v Južnej Afrike prekročil 5-tisícovú hranicu

Robotník prechádza okolo čerstvo vykopaných hrobov v rade na cintoríne Honingnestkrans v Pretórii 9. júla 2020. Juhoafrická republika (JAR) má najvyšší počet prípadov nákazy koronavírusom zo všetkých afrických krajín. Foto: TASR/AP

V krajine za posledných 24 hodín pribudlo ďalších 85 obetí, čím sa ich celkový počet vyšplhal na 5033.

Johannesburg 20. júla (TASR) - Počet obetí koronavírusu v JAR prekročil 5-tisícovú hranicu, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálne údaje zverejnené v nedeľu touto najviac postihnutou krajinou afrického kontinentu.

V krajine za posledných 24 hodín pribudlo ďalších 85 obetí, čím sa ich celkový počet vyšplhal na 5033.

Podľa údajov juhoafrického ministerstva zdravotníctva bolo za uplynulý deň zaznamenaných 13.449 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet infikovaných v krajine tak dosiahol 364.328.

Minister zdravotníctva Zweli Mkhiz vyzval obyvateľov krajiny, aby dodržiavali odporúčané hygienické opatrenia. "Ako vláda sme zmobilizovali všetky zdroje ... vláda to však nemôže zvládnuť jednostranne," vyhlásil minister.

"Sme veľmi znepokojení - zdá sa, že sa dostavila únava a Juhoafričania upúšťajú od ostražitosti v čase, keď šírenie infekcie je na prudkom vzostupe," vyhlásil minister. "Vidíme slabé alebo žiadne sociálne dištancovanie v komunitách. Ľudia upúšťajú od nosenia rúšok, alebo ich nosia nasadené nesprávne," poznamenal.