Quantcast
< sekcia Zahraničie

Jill Bidenová pomôže s propagáciou nového seriálu o národných parkoch

Na snímke prvá dáma USA Jill Bidenová máva po prílete na letisku M. R. Štefánika v sobotu 7. mája 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Producentom a rozprávačom nového dokumentárneho seriálu je americký countryspevák Garth Brooks.

Washington 10. augusta (TASR) - Manželka prezidenta Spojených štátov Jill Bidenová pomáha televíznemu kanálu National Geographic s propagáciou nového dokumentárneho seriálu o amerických národných parkoch. Televízny kanál to oznámil vo videu zverejnenom v utorok. TASR správu prevzala od agentúry AP.

"Americké národné parky sú plné bezkonkurenčnej nádhery, geologických divov, kultúrnych dejín a úžasnej divej zveri," hovorí Jill Bidenová vo videu, v ktorom National Geographic predstavil nový seriál. "Každý národný park spája ľudí s časťou amerických dejín – s tým, kto sme a odkiaľ sme prišli," dodáva prvá dáma.

Producentom a rozprávačom nového dokumentárneho seriálu je americký countryspevák Garth Brooks. Jednotlivé epizódy budú venované faune a flóre národných parkov Grand Canyon, Yosemite, Big Bend, Badlands a Hawaii Volcanoes.

Televízna stanica National Geographic okrem toho odvysiela aj oznámenie, v ktorom Jill Bidenová hovorí, že príslušníci armády, vojnoví veteráni a ich rodinní príslušníci budú mať do národných parkov bezplatný vstup.