Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Zahraničie

Jobbik demonštroval: Rajka nie je obvodom Bratislavy

Foto: TASR/Štefan Puškáš

Nikto z opýtaných si nemyslí, že by stúpalo napätie v obci. Sú radi, že obec sa rozvíja, stavajú sa nové domy, aj keď podľa nich by bolo dobré, keby každý z prisťahovaných platil obci daň.

Budapešť 22. októbra (TASR) – Opozičné ultrapravicové Hnutie za lepšie Madarsko-Jobbik a prívrženci Mládežníckeho hnutia 64 stolíc dnes zorganizovali v maďarskej prihraničnej obci Rajka blokádu jazdného pruhu na ceste smerom k štátnej hranici SR.

Nepáči sa im, že slovenská realitná kancelária ponúka v Rajke byty v obytnom parku s tým, že ide o šiesty obvod Bratislavy.

Protestujúci blokujú od 08.00 h do 18.00 h jeden jazdný pruh hlavnej cesty vedúcej na Slovensko. Internetové vydanie denníka Népszabadság v nedeľu napísalo, že Jobbik považuje reklamu za slovenskú provokáciu. Viacerí obyvatelia pre denník uviedli, že to považujú iba za reklamný ťah a nepripisujú mu zvláštny význam.Regionálny spravodajský server Kisalföld.hu minulý týždeň napísal, že realitná kancelária textom reklamy akoby naznačila, že Rajka sa čoskoro stane súčasťou Bratislavy. Väčšina opýtaných obyvateľov Rajky pre server povedala, že nie je dobré, ak Rajku spájajú s Bratislavou. "Rajke už diktuje Bratislava. Nie tretina, ale už polovica z 3000 obyvateľov sú Slováci a stále prichádzajú noví," cituje server nemenovaného obyvateľa Rajky.
Napriek tomu si nikto z opýtaných nemyslí, že kvôli tomu by stúpalo napätie v obci. Sú radi, že obec sa rozvíja, stavajú sa nové domy, aj keď podľa nich by bolo dobré, keby každý z prisťahovaných platil obci daň. Podľa domácich nečudo, že o Rajke hovoria ako o bratislavskom obvode. Napríklad bratislavský mestský autobus premáva každú hodinu, do neďalekého Mosonmagyaróváru ide denne iba niekoľko spojov, napísal server.