Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Zahraničie

V Južnej Kórei sa zrazili dva vlaky, desiatky ľudí sa zranilo

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Polícia spresnila, že zranených je vyše 70 ľudí, akékoľvek úmrtie však odmietla potvrdiť.

Soul 22. júla (TASR) - Dva vlaky s cestujúcimi - prímestský a výletný turistický - sa dnes zrazili v Južnej Kórei. Podľa vyjadrenia miestnych nemocničných zdrojov i polície pri nehode zahynul jeden človek a desiatky ľudí utrpeli zranenia. Agentúra Reuters pripomína, že ide o najnovšiu zo série smrteľných nehôd, ktoré v poslednom čase vydesili túto východoázijskú krajinu.

K zrážke došlo v najvyššie položenom juhokórejskom meste - Tchebek, nachádzajúcom sa v rovnomennom pohorí v severovýchodnej časti krajiny, zhruba 200 kilometrov od hlavného mesta Soul.

Polícia spresnila, že zranených je vyše 70 ľudí, akékoľvek úmrtie však odmietla potvrdiť.

V apríli sa počas plavby na ostrov Čedžu na juhu Kórey prevrátil trajekt, zahynulo vyše 300 ľudí, najmä detí na školskom výlete. V tragickej sérii potom nasledoval požiar nákupného centra, pri ktorom prišlo o život osem ľudí, a požiar liečebne dlhodobo chorých, v ktorom zomrelo 21 osôb. Predtým sa pri dvoch nehodách metra v Soule zranilo takmer 200 ľudí.

Hospodárstvo Južnej Kórey je štvrté najväčšie v Ázii a v krajine panuje demokracia. Štát však čelí narastajúcej kritike, že bezpečnostné opatrenia a predpisy neudržali s vysokým stupňom technického pokroku tempo.