< sekcia Zahraničie

VIDEO: Kameramanka televízie kopala do migrantov, vyhodili ju

Kameramanka na záber z videa, ako kope do migrantov Foto: youtube.com

Viaceré videá zachytávajú ženu ako kope do dievčaťa a následne podráža nohu mužovi nesúcemu v náručí malé dieťa.

Budapešť 9. septembra (TASR) - Kameramanku súkromnej maďarskej televízie N1TV prepustili v utorok večer po tom, ako na verejnosť prenikli zábery, na ktorých kope do migrantov a podráža im nohy. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Viaceré videá zachytávajú ženu ako kope do dievčaťa a následne podráža nohu mužovi nesúcemu v náručí malé dieťa. K incidentu došlo počas po tom, ako skupina utečencov prerazila policajný kordón pri juhomaďarskej obci Röszke ležiacej v bezprostrednej blízkosti hranice so Srbskom. Televízia meno prepustenej kameramanky neuviedla, podľa stránky 444.hu však ide o Petru Lászlóovú.

"Zamestnankyňa N1TV dnes preukázala neakceptovateľné správanie pri prijímacom tábore v Röszke," uviedla vo vyhlásení N1TV, známa tiež ako televízia Nemzeti. Dodala, že kameramanke s okamžitou platnosťou vypovedala pracovnú zmluvu.

"Verím, že sme spravili, čo sme v tejto situácii museli spraviť. Nerozumieme ako sa to mohlo stať, je to šokujúce a neakceptovateľné," uviedol šéfredaktor stanice Szabolcs Kisberk. Samotná Lászlóová sa k prípadu doposiaľ nevyjadrila.Maďarsko zastáva voči utečencom prekračujúcim jeho hranice v snahe dostať sa predovšetkým do Nemecka pomerne tvrdý postoj. Jeho vláda migrantov vykresľuje ako hrozbu pre európsku prosperitu a kresťanské hodnoty, napísala agentúra Reuters.

Televízia N1TV sa podľa vlastných slov zaoberá "národnými témami". Raz týždenne vysiela diskusnú reláciu s Gáborom Vonom, predsedom maďarskej ultrapravicovej strany Jobbik.