Quantcast
< sekcia Zahraničie

Kanada prestane vyžadovať očkovacie preukazy na vnútroštátnych linkách

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Cestujúci, ktorí budú vstupovať na územie Kanady z iných štátov, budú musieť očkovací preukaz predkladať i naďalej.

Ottawa 15. júna (TASR) - Kanada v priebehu budúceho týždňa zruší povinnosť preukazovania sa potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 na vnútroštátnych leteckých či vlakových linkách. V utorok o tom informoval kanadský minister dopravy Omar Alghabra. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Ako dôvod zrušenia tohto nariadenia Alghabra uviedol, že v krajine je vysoká miera zaočkovanosti a počet nových prípadov nákazy koronavírusom každým dňom klesá. Spolu so zrušením povinnosti preukázať sa očkovacím preukazom v Kanade uvoľnili aj ďalšie protipandemické opatrenia.

Minister pre medzivládne záležitosti Dominic LeBlanc však upozornil, že toto rozhodnutie nevyrieši okamžite problémy so zdĺhavým odbavovaním na kanadských letiskách. To spolu s oneskoreným vydávaním nových pasov spôsobilo nevôľu verejnosti, keďže po zlepšení sa pandemickej situácie chce čoraz viac Kanaďanov cestovať do zahraničia.

Ministri dodali, že vláda bude situáciu monitorovať a v prípade potreby zruší alebo sprísni protiepidemické opatrenia a zváži aj opätovné zavedenie povinnosti preukazovať sa covidpasom.

Cestujúci, ktorí budú vstupovať na územie Kanady z iných štátov, budú musieť očkovací preukaz predkladať i naďalej.