Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. júl 2024Meniny má Nina
< sekcia Zahraničie

KĽDR: Všetky osoby nakazené koronavírusom sa už vyliečili

Na archívnej snímke cestujúci sledujú na televíznej obrazovke správy o výskyte ochorenia COVID-19 v Severnej Kórei na železničnej stanici v Soule. Foto: TASR/AP

KĽDR od konca apríla zaznamenala 4,8 milióna prípadov nákazy "horúčkou" a 74 úmrtí.

Pchongjang/Soul 5. augusta (TASR) - Severná Kórea v piatok už siedmy deň po sebe nezaznamenala ani jeden nový prípad nákazy koronavírusom, ktorého tamojšie úrady označujú za "horúčku". Dodala, že všetci nakazení sa už z ochorenia stihli vyliečiť. TASR správu prevzala od agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na severokórejské štátne médiá.

KĽDR, ktorá v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu na jar 2020 úplne uzatvorila svoje hranice, oznámila ohnisko nákazy variantom omikron v hlavom meste Pchongjang v máji.

"Celková protiedpidemická situácia sa v KĽDR zastabilizovala," uviedla štátna tlačová agentúra KCNA. Dodala, že krajina pokračuje v monitorovaní nových subvariantov covidu a v prípade potreby môže stále povolať do pohotovosti zdravotníckych pracovníkov.

KĽDR od konca apríla zaznamenala 4,8 milióna prípadov nákazy "horúčkou" a 74 úmrtí. Táto izolovaná ázijská krajina má podľa odborníkov jednu z najhorších systémov zdravotnej starostlivosti, nedostatočne vybavené nemocnice, málo jednotiek intenzívnej starostlivosti a žiadne lieky či vakcíny proti covidu, píše AFP.