Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Zahraničie

Klimatickí aktivisti v Hamburgu zablokovali dopravu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Miestna polícia uviedla, že štyria ľudia sa ráno prilepili k vozovke rýchlotuhnúcim betónom.

Berlín 25. marca (TASR) - Klimatickí aktivisti z hnutia Posledná generácia v sobotu zablokovali dopravu na mostoch cez rieku Labe v prístavnom meste Hamburg na severe Nemecka. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Miestna polícia uviedla, že štyria ľudia sa ráno prilepili k vozovke rýchlotuhnúcim betónom. "Doprava je pozastavená," povedal hovorca polície.

Mosty cez rieku Labe sú v súčasnosti z dôvodu rekonštrukcie niektorých cestných komunikácii jedinou cestou, ako sa dostať do Hamburgu z juhu. Očakávané je teda značné narušenie dopravy, píše DPA.

V nemeckej metropole Berlín sa v sobotu koná demonštrácia spojená s koncertom na podporu nedeľného referenda, ktorého cieľom je urýchlenie prijatia opatrení proti klimatickej zmene v hlavnom meste. Podľa odhadov polície by sa na tomto protestnom zhromaždení malo zúčastniť zhruba 35.000 ľudí.

Obyvatelia Berlína budú môcť v nedeľnom referende rozhodnúť, či sa má nemecká metropola stať klimaticky neutrálnou do roku 2030 namiesto 2045, ako je plánované, vysvetľuje DPA.